Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień jeża w bibliotece w Sokolnikach Lesie

Utworzono dnia 03.12.2021

Biblioteka w Sokolnikach Lesie wzięła udział  w projekcie zatytułowanym „Sokolnickie akcje –jesienne wariacje”. Jednym z działań tego projektu  były obchody Światowego dnia jeża.  10 listopada  na spotkaniu w bibliotece dzieci dowiedziały się jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc, aby je chronić.                         Następnie została odczytana bajka Wandy Chotomskiej pt. „Przygody jeża spod miasta Zgierza”. Najmłodsi dowiedzieli się jaka była geneza powstania utworu, z jakim miastem wiąże się ta bajka a także o powstaniu dalszych nowych przygód  sympatycznego jeża.  Opowiadania  były pisane przez młodszych i starszych mieszkańców Zgierza a potem zebrane w książce pt.  „Książka wszystkich zgierzan”. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły  w spotkaniu, zadawały pytania, odpowiadały na poszczególne zagadnienia.               Po spotkaniu w bibliotece dzieci przeszły do świetlicy, by wziąć udział w warsztatach tworzenia ogrodowych lampionów. 

18 listopada miały miejsce tzw. zasadzenia patriotyczne.  Akcja sadzenia zakupionych krzewów wieloletnich na terenie  wokół  biblioteki i świetlicy nawiązywała do obchodzonego  11 listopada Święta Niepodległości. Biblioteka i  czytelnicy  bardzo chętnie przystąpili do tego działania.  Na rezultat zaczekajmy do wiosny, wtedy to nasze kwiaty w barwach białych i czerwonych będą cieszyć nasze oczy i umilać wizyty w bibliotece i świetlicy. 

Zdjęcia ze wszystkich działań w ramach projektu dostępne są do obejrzenia w budynku  biblioteki,  ul. Sokolnickiego 1.                                                                                    Dziękuję Kasi Dąbrowskiej   i Małgosi Cyrańskiej   za miła i owocną wspólpracę .                                                                                                                                

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Nowe FIO na lata 2021-2030.

wydarzenia

Utworzono dnia 03.12.2021, 09:43

Nasza placówka

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 10

W poprzednim tygodniu: 15

W tym miesiącu: 25

W poprzednim miesiącu: 111

Wszystkich: 6048

EPUAP