Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Mirabelka- kiełkująca historia- akcja w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

Utworzono dnia 15.11.2018
Czcionka:

W dniach 7-9 listopada 2018 r. w bibliotekach w Czerchowie, Pełczyskach oraz w Leśmierzu odbyły sie warsztay historyczno-plastyczne pt. "Mirabelka - kiełkująca historia" w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości,  organizowanej przez Barbarę Morawiec, redaktor naczelną serwisu Lustro Biblioteki . Warsztaty miały naa celu promocję czytelnictwa, rozbudzenie zainteresowań historią Polski, zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną oraz włączenie społeczności do świętowania Niepodległości.

7 listopad - warsztaty w Filii Bibliotecznej w Czerchowie, gdzie dzieci układały puzzle, które miały zapoznać dzieci z tematyką spotkania. Uczestnicy wysłuchali audiobooka oraz czytali fragmenty książki Cezarego Harasimowicza pt. "Mirabelka" w celu poznania głównej bohaterki i jej losów. Dzieci w trakcie zajęć uczestniczył w zabawie z liściem, w któerj przybliżyliśmy znaczenie słowa "miłość" oraz stworzyły wspólnie drzewo pamięci Mirabelki.

8 listopad - warsztaty w Gminnej Bibliotece Publicznej w Leśmierzu, gdzie uczestnikami spotkania były zarówno dzieci jaki i dorośli. Wspólną zabawę rozpoczeliśmy od przedstawienia się i rozmowie o zanczeniu słów "wolność", "niepodległość", "wojna" oraz stworzyliśmy listę barw i emocji dopasowaną do tematyki zajęć. Kolejnym elementem warsztatów było czytanie fragmentów książki pt. "Mirabelka" i wypełnianie kart pracy, które stanowiły element sprawdzający w stosunku do dzieci. Przerywnikiem plastycznym bylo układanie puzzli oraz wspólne robienie kotylionów. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem pieśni niepodległościowych.

9 listopad - warsztaty w Filii Bibliotecznej w Pełczyskach, gdzie na zaproszenie placówki przybyli uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Solcy Wielkiej. Podczas spotkania czytane były fragmenty książki "Mirabelka", dzieci układały puzzle z ilustracją książki. Rozmawialiśmy o losach Mirabelki, jej mamy i Dorki. Uczestnicy wykonali biało-czerwone serca a następnie wyklejały mapę Polski . W czasie rozmów poruszyliśmy temat wolności i naszych symboli narodowych. Elementem końcowym spotkania była recytacja wiersza "Kto ty jesteś? Polak mały".

Mirabelka

Utworzono dnia 15.11.2018, 11:38

Nasza placówka

Zegar

Kalendarium

Październik 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 31

W tym miesiącu: 43

W poprzednim miesiącu: 101

Wszystkich: 2423