Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dotacja

Utworzono dnia 07.09.2023

Gminna Biblioteka Publiczna w Leśmierzu otrzymała dotację w wysokości 1750,00 zł na zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych dla placówek bibliotecznych w Gminie Ozorków. Zakup książek dofinansowano ze środków finansowych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.

Nasza biblioteka realizować będzie zadanie „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”, którego operatorem jest Biblioteka Narodowa.

       Kierunek interwencji 1.1 stworzony został z myślą o wzmocnieniu aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczonych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznej aktualizacji zasobów, a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

       Celem Kierunku 1.1 jest wzmocnienie potencjału bibliotek w środowiskach lokalnych poprzez wzrost atrakcyjności i dostępności ich zbiorów. Biblioteki publiczne, wspierane środkami NPRCz2.0 umożliwią czytelnikom skorzystanie z udoskonalonej i poszerzonej oferty bibliotecznej, na którą składać się będą nowe publikacje: zarówno książki papierowe, jak i elektroniczne.

Nasza placówka

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 12

W poprzednim tygodniu: 24

W tym miesiącu: 106

W poprzednim miesiącu: 102

Wszystkich: 7484

EPUAP