Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień Matki w Sokolnikach Lesie

Utworzono dnia 12.06.2023

            To już kolejny raz, gdy biblioteka i świetlica środowiskowa w Sokolnikach Lesie zorganizowały wspólnie warsztaty kosmetyczne. Warsztaty przeznaczone zostały dla mam      z okazji ich święta. Spotkanie poprowadziła Pani Alicja właścicielka firmy „Łuna Akcept”.  

            Zgromadzone na zajęciach mamy tworzyły własne, niepowtarzalne mydełka zapachowe, które ozdabiały według  uznania, np. czarnuszką, siemieniem lnianym, wiórkami kokosowymi czy sezamem. Za pomocą eterycznych olejków nadawały  mydełkom przeróżne zapachy. Mydełka można wykorzystać w domowym spa.

           Mamy zrobiły też dla siebie naturalną sól do kąpieli.  Do  słoiczków z solą  dodawały zmiksowane sosnowe igliwie, a później  dodawały  naturalny olejek eteryczny . Powstały pachnące lasem sole do kąpieli, zapewniające wspaniała i relaksującą kąpiel.

            Uczestniczki poszerzyły swoją wiedzę na temat leczniczego działania różnych soli, olejków czy roślin. Wymieniły się też własnymi doświadczeniami  w tworzeniu naturalnych kosmetyków i żywności.

            Spotkanie miało wyjątkowy charakter, a zapach używanych olejków na długo zagościł w świetlicy i bibliotece.   Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku, kawy i herbaty.

 

Dzień matki

Utworzono dnia 12.06.2023, 13:55

Nasza placówka

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 12

W poprzednim tygodniu: 24

W tym miesiącu: 106

W poprzednim miesiącu: 102

Wszystkich: 7484

EPUAP