Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Maj – miesiąc bibliotek i bibliotekarzy

Utworzono dnia 03.06.2022

8-15 maj  Tydzień Bibliotek , hasło promujące tego roczne obchody to: Biblioteka – świat w .jednym miejscu. No cóż wystarczy wejść do biblioteki, sięgnąć po książkę aby znaleźć się w starożytnym Rzymie, na Alasce czy w Chinach. Na półkach w bibliotece znajdziemy ogrom wiedzy i odpowiedzi na najbardziej trudne pytania. W czasie tego tygodnia Gminną Bibliotekę Publiczną w Leśmierzu oraz Filię Biblioteczną w Sokolnikach Lesie odwiedziły dzieci, którym  starałyśmy się uświadomić jak dużą rolę pełni biblioteka, jak dużo znajduję się w niej wiedzy i odpowiedzi na różne pytania.

8 maj – Dzień Bibliotekarza, święto zainicjowane  przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w 1985 r., rozpoczyna Tydzień Bibliotek. Z tego też powodu w siedzibie Gminnej Bibliotece Publicznej w Leśmierzu  spotkali się pracownicy biblioteki oraz najbardziej oddani czytelnicy. W czasie delektowaniem się tortem prowadziłyśmy dyskusję nad rolą bibliotek w dzisiejszym medialnym świecie, o spychaniu bibliotek na plan drugi , pomimo ich ważności w środowisku lokalnym.

14 maj – Odjazdowy Bibliotekarz, rajd rowerowy, w którym biorą udział bibliotekarze i miłośnicy książek. W tym roku bibliotekarze z powiatu zgierskiego oraz oczywiście pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Leśmierzu spotkali się Gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej. Przygotowano piknik, grill oraz ognisko, na którym można było upiec kiełbaski. W trakcie dyskusji dorosłych o książkach, dzieciaki mogły się sprawdzić w różnych konkurencjach sportowych. Każdy uczestnik wydarzenia otrzymał też pamiątkową przypinkę.

21 maj -  szkolenie dyrektorów i kierowników  powiatu zgierskiego,  odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ozorkowie. Spotkania te pozwalają nam na wymianę doświadczeń, dzielenia się pomysłami na rozwiązywanie bieżących problemów związanych z pracą bibliotekarza. Spotkania odbywają cyklicznie co roku w trakcie trwania Tygodnia Bibliotek

24-25 maj – szkolenie wyjazdowe do bibliotek województwa lubuskiego – Zielona Góra.  Celem szkolenia było poznanie struktury organizacyjnej i warunków funkcjonowania sieci bibliotek, zapoznanie się z ich działalnością i programem rozwoju, a także wymiana doświadczeń zawodowych.  W czasie szkolenia zwiedziliśmy  m.in. Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida w Zielonej Górze, mediatekę  o nazwie Szklana Pułapka, która funkcjonuje w Palmiarni Zielonogórskiej, Muzeum Etnograficzne oraz przepiękną zielonogórską starówkę.

 

 

Maj

Utworzono dnia 03.06.2022, 13:28

Nasza placówka

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 22

W poprzednim tygodniu: 19

W tym miesiącu: 6

W poprzednim miesiącu: 135

Wszystkich: 7727

EPUAP