Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zamów ulubioną książkę bez wychodzenia z domu! Biblioteka ma nowy katalog online

Utworzono dnia 01.08.2023

21105 zbiorów bibliotek w Leśmierzu, Sokolnikach Lesie oraz Helenowie dostępnych w nowym katalogu online dostępnym 24/7! Wyszukiwanie ulubionych książek nigdy nie było tak proste. Użytkownik naszej biblioteki, dzięki implementacji najnowocześniejszego systemu może samodzielnie zarządzać swoim kontem: zamawiać książki w dowolnym momencie i mieć pewność, że będą one czekały na odbiór w wybranej agendzie, przedłużać okres wypożyczenia czy też otrzymywać wygodne powiadomienia o terminie zwrotu. Na tym nie koniec, bo nowy katalog pozwala też przeszukiwać ogromną 37-milionową bazę połączonych katalogów Biblioteki Narodowej i innych bibliotek, codziennie powiększaną o kolejne nowości wydawnicze.

 

Wraz z wdrożeniem nowego systemu Alma, GBP w Leśmierzu oraz w Sokolnikach i Helenowie uruchomiła równocześnie katalog dla czytelników dostępny pod adresem www.bibliotekalesmierz.eu.

 

Nowy katalog posiada wiele przydatnych funkcjonalności, spośród których warto zwrócić uwagę na:

 • szybkie i intuicyjne wyszukiwanie wszystkich typów publikacji,

 • wygodne sprawdzanie dostępności zbiorów w bibliotekach Gminy Ozorków, w powiecie
  i w bibliotekach zlokalizowanych na terenie całej Polski,

 • zawężanie wyników wyszukiwania poprzez wygodne filtry,

 • zamawianie publikacji do wybranej biblioteki bądź jej filii,

 • możliwość otrzymywania powiadomień e-mailowych z informacją o oczekiwaniu wcześniej zamówionej publikacji na odbiór w bibliotece,

 • możliwość otrzymywania powiadomień o zbliżającym się terminie zwrotu wypożyczonych publikacji,

 • sprawdzanie statusu zamówień,

 • ustawienie powiadomień o nowych publikacjach z określonego obszaru tematycznego dostępnych w bibliotece,

 • samodzielne prolongowanie wypożyczonych publikacji,

 • zapisywanie historii wypożyczeń,

 • tworzenie spersonalizowanych bibliografii,

 • tworzenie zestawień takich jak listy książek przeczytanych lub do przeczytania czy też tagowanie publikacji wedle indywidualnych potrzeb.

 

Wszystko to bez wychodzenia z domu i za darmo. Nowy katalog online jest dostępny na stronie www.bibliotekalesmierz.eu, również za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Konto czytelnika jest dostępne dla osób posiadających aktywną kartę biblioteczną. Biblioteki zachęcają wszystkich mieszkańców do zapisania się – informacji w tym zakresie udzielają pracownicy poszczególnych bibliotek

 

Dzięki nowemu katalogowi zbiory regionalne są szerzej dostępne dla zainteresowanych. Biblioteka obecnie gromadzi różnorodne publikacje, druki ulotne ważne dla zachowania dziedzictwa piśmienniczego i kulturowego regionu.

 

Wszystkie koszty wdrożenia i utrzymania systemu pokrywa Biblioteka Narodowa – operator Priorytetu 1. Kierunku Interwencji 1.2. Budowa ogólnokrajowej sieci bibliotecznej poprzez zintegrowany system zarządzania zasobami bibliotek Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025”. Wdrożenie systemu Alma i katalogu online w Gminnej Bibliotece Publicznej w Leśmierzu oraz w Filiach Bibliotecznych w Sokolnikach Lesie i Helenowie zostało zrealizowane przez Bibliotekę Narodową.

 

Zachęcamy do odkrywania bogactwa piśmiennictwa polskiego dostępnego w wyszukiwarce Primo w połączonych katalogach Biblioteki Narodowej, w których znajdują się również zbiory bibliotek Gminy Ozorków.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

 

Nasza placówka

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 12

W poprzednim tygodniu: 24

W tym miesiącu: 106

W poprzednim miesiącu: 102

Wszystkich: 7484

EPUAP