Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zjadacze druku

Utworzono dnia 12.04.2024

Zjadacze druku” – trzecie spotkanie w bibliotece

5 kwietnia w bibliotece w Sokolnikach Lesie odbyło się kolejne spotkanie grupy czytelniczej „Zjadacze druku”. Dyskusja dotyczyła książka amerykańskiego pisarza Amora Towlesa pt. „Dżentelmen w Moskwie”

Wszystko zmienił jeden wiersz… To przez niego hrabia Aleksander Iljicz Rostow musiał zamienić przestronny apartament w Metropolu, najbardziej ekskluzywnym hotelu Moskwy, na mikroskopijny pokój na poddaszu, z oknem wielkości szachownicy. Dożywotnio.
Taki wyrok wydał bolszewicki sąd.

Rostow wie, że
jeśli człowiek nie jest panem swojego losu, to z pewnością stanie się jego sługą. Pozbawiony majątku, wizyt w operze, wykwintnych kolacji i wszystkiego, co dotychczas definiowało jego status, stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Z pomocą zaprzyjaźnionego kucharza, pięknej aktorki i niezwykłej dziewczynki na nowo buduje swój świat. Gdy za murami hotelu rozgrywają się największe tragedie dwudziestego wieku, hrabia udowadnia, że bez względu na okoliczności warto być przyzwoitym. A największego bogactwa nikt nam nie odbierze, bo nosimy je w sobie.

„Dżentelmen w Moskwie to przede wszystkim hołd złożony drugiemu człowiekowi, ale też pieśń miłosna o Rosji – kraju wielkich artystów i szlachetnych ludzi. Powieść uznana została za jedną z najlepszych książek 2016 roku przez najważniejsze media anglosaskie. Od dnia premiery ciągle znajduje się na liście bestsellerów.
„Zjadacze druku” polecają powieść wszystkim miłośnikom dobrej literatury oraz pozostałe pozycje tego autora : „ Dobre wychowanie” i „Lincoln Highway”.

Spotkanie

Utworzono dnia 12.04.2024, 12:09

Nasza placówka

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 18

W poprzednim tygodniu: 20

W tym miesiącu: 70

W poprzednim miesiącu: 110

Wszystkich: 8262

EPUAP